O kolik se může snížit strop

Definice snížení a příklad snížení u různých profilů

Obecná definice

Minimální možné snížení u napínaných stropů u standardního ALU profilu na zeď se stanovuje na 4 cm . Samotný profil má cca. 3 cm na výšku + 1 cm potřebujeme na správné vyrovnání z původního stropu. Na žádost zákazníka ve většině případech se snažíme snižovat napínané stropy co nejmíň. V tomto případě vždy radíme kvalitně zpracovat zdí, aby vůbec byla možnost profil tak vysoko nasadit. Pokud máte nahoře zbytečnou omítku nebo jiné nerovností – optimálně je likvidovat před příjezdem naší společností.

Napinane Stropy Superstropy Minimalni Snizeni

Nejnižší bod u nerovného původního stropu

V absolutně většině případu se stává, že původní betonové stropy nejsou absolutně rovné a odskoky mohou dosahovat i 5 cm. Ze zdola oken to není tak vidět, ale napínané stropy jsou vždy dokonale rovné a proto pří montáží profilů musíme vycházet z nejnižšího bodu a od něj snížit strop ještě o 4 cm. U ostatních rozích se strop může snížit o víc. V našem příkladě máme v nejnižším bodě snížení o 4 cm, ale u levého rohu snížení je už 8 cm. Výhodou napínaných stropů, že dokážou velmi rychlé schovat nerovnost nebo vadnost původního stropu.

Napínané Stropy Superstropy Minimální Snížení Nějnižší Bod Příklad O Kolik Se Sníží Strop

Speciální snížení stropu

V některých případech kvůli izolací od ztráty tepla nebo obecnému zájmu snížit se také používají napínané stropy. Napínané stropy mají perfektní izolační prvky. V uvedeném příkladě máme strop 8 m a bylo provedeno snížení na celkové 4 m. Uvedené typy se hodí do továren nebo jiných komerčním a výrobních prostor, kde se zbytečně ztrácí teplo.

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace
Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace