Příprava pokoje před začatkem realizace

Postup úspěšné přípravy pokoje k realizaci napínaných stropů

Základní informace

Technická informace

Montáž napínaných stropů je unikátní v tom, že dokážeme rychlé realizovat práci v místnostech, ve které se nachází nábytek a další ztěžující faktory, které vádí např. sádrokartonovým typům stropů. Avšak musíte brát v úvahu skutečnost, že napínané stropy jsou též stavebními práci. Uskutečňuje se zásah do zdí a stropů, který uvolňuje stavební práh a každá hospodářka svého domu ví jak je občas těžké ho vyčistit z látkových pokrytí. Naše technika s pomocí speciálních vysavačů umožňuje zachycovat většinu tohoto prahu (až do 90 procent) a dalších stavební špíny, ale musíte počítat s tím, že stejně něco spadne na podlahu nebo na nábytek.

Proto uvádíme body, které jsou zapotřebí připravit. Tímto si zaručíte bezúhonnost svých věcí a nábytku před prahem a také šetření našeho i Vašeho času na realizaci. Prosíme Vás prostudovat uvedené body a přípravít se na návštěvu našeho montážního týmu!

Superstropy Priprava Main Picture
Superstropy Zavesy1 Scaled
Superstropy Priprava Obraz1

1. Sundejte prosím všechny závěsy a tyče

Jedná se o základní a velmi důležitý krok, který je potřeba udělat před naších příjezdem. Sundaní závěsu a pomocných tyči vždy potrvá a zaberou hodně času. Také je potřeba dat z pokoje pryč všechny ostatní měkké látkové věcí a obrazy, na které zcela jistě může spadnou stavební práh. Nejsou výjimkou ani knihy, visící hodiny a další věcí, které se mohou oprášit. Dejte také pozor na rosliny v rozích nebo na parapetech. Pří nahřívaní pokoje se mohou udusit.

2. Odmontujte prosím všechny světla

Tento krok vyžaduje technické znalostí, a proto není povinen. V případě, pokud víte jak správně sundavat světla, prosím udělejte to. Pokud ne, tak to odborně uděláme my. Bude zapotřebí sundat nejen světla, ale i stropní digestoře, ventilační trubky a další příslušenství, které se připojuje na strop. V případě rozvětvení světel (původně tam máte jednu a chcete např. 2 bodovky) – prosím připravit kabel 3×1,5. Veškeré elektronické práce uděláme za Vás. V případě realizaci bodovek značně nám ušetříte čas, pokud fixou označíte požadovaná místa přípojení bodovek na nový strop. Připravte prosím také palubky nebo trámy (šířka 2, 4, 6 cm) pro přípojení lustr. Stačí pouze 2-4 metry

Superstropy Priprava Sundani Svetla1
Superstropy Priprava 15

3. Odsuňte nábytek od zdí, pokud to jde

Prosím postarat se o tom, abychom měli volný průchod po obvodu zdí do šířky alespoň 1,5 metrů od zdí. Nejde pouze o nábytek, ale také i o stavební materiál, pokud se jedna o novostavbu. Pro montáž profilů potřebujeme komfort a místo. Některé typy zdí vyžadují větší trpělivost a čím víc místa máme – tím je realizace rychlejší. V případě, pokud jde o nábytek, který nejde odsunout (stěny, skříně), prosím uklidit všechno ze shora a zakrýt tento nábytek dekou nebo malířskou folii. V místech, kde problematický přístup k správné výšce (chodby, schody, bazény nebo nadstandardní výška) prosím obstarat potřebný pomocný materiál, abychom mohli vytvořit správou výšku pro realizaci stropů.

4. Zakryjte nábytek a osobní věcí

Zakryjte prosím dekou nebo malířskou folii veškerý nábytek proti stavebnímu prahu. Menší osobní věcí (knihy, dětské hračky a td.) prosím schovat do nepracovních místností, nebo do krabic. Tím ušetříte spoustu času na čištění Váších věcí a vyhneme se potenciálnímu poškození. Obzvlášť až se budou dělat stropní světla, kde přijde zásah do stropů – vytvoří se velké množství prahu a bude škoda, pokud nějaký práh zasáhne do obrazu nebo menších věcí, kde se dá těžko vyčistit. V případě novostavby prosím pokoj vymalovat až po realizaci stropů.

Superstropy Priprava Pohovka
Superstropy Priprava Krabice
Superstropy Priprava Uklid

5. Po dokončení ukliďte celou místnost

Po dokončení a předání realizaci na podlaze a některých zdí zůstane práh, který je zapotřebí vytřít. Prosíme poradně vyluxovat celou místnost včetně vlažného úklidu. Nově udělané napínané stropy budou jíž čisté, ale v případě, pokud časem se ušpiní (klasická bytová špína), tak se snadno vytře na pár vteřin vlažnými ubrousky bez alkoholu (optimálně kojenecké ubrousky). V případě ušpinění technickými špínou (chemické barvy a další technická špína) prosím přečíst manualy jak čistit měkké gumové povrchy.