...
Informace2023-07-01T16:32:50+00:00
Separátory2023-06-19T16:43:56+00:00

Separátory pro napínané stropy

Separátory neboli Rozdělovací profily jsou hliníkové ALU profily v rozměrech 55 x 19,5 x 2000 mm s hlavním využíti pro spojení dvou nebo více PVC napínaných folii. Jedna se o velmi důležitého pomocníka pro montáž napínaných stropů, protože musíme vzít v úvahu, že napínané pohledy jsou v rolích zpravidla ve dvou šířkách a to bud: 3,5 běžných metrů nebo 5 metrů. Používají se buď Vynuceně/bezpečnostně v místnostech, které jsou po obou stran delší jak 5,5 metrů nebo Speciálně pro rozkouskování napínaných folii na menší díly pro vytvoření například šikmých stropů nebo designové efekty (folie jiných barev, nebo kombinací obyčejných stropů a fotostropů). Celkem jsou 3 hlavní typy designových separátorů

Napinane Pohledy Stropy Separator Rozdelovaci Profil Superstropy 1

Základní separátor

Jedna o klasické, rychlé a nejlevnější řešení. Po montáží Vám vznikne spára cca o 5 mm

 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 01
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 02
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 03
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 04

Led separátor

Led separátor Vám umožní vytvořit krásnou svíticí linii po celé straně, čímž předá stylový design

 • Главный Стол Рисунок6 Копия
 • Главный Стол Рисунок3 Копия
 • Главный Стол Рисунок2 Копия
 • Главный Стол Рисунок5 Копия

Slott separátor

Moderní možnost nových technologii, kde vznikne spára 50 mm, s možností montáže různých elementů.

 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 01
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 03
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 04
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 02
Napinane Stropy Superstropy Separator 5
Napinane Stropy Superstropy Separator 7
Napinane Stropy Superstropy Separator 6
Superstropy Napinane Stropy Separator 1 Jpg

1. Příklad – separátor se využívat nebude

V tomto případě vidíme místnost, kde jedna strana má 7794 mm a je delší, než 5500 mm (5,5 metrů). Druhá strana má vzdálenost 4421 mm, což splňuje podmínku 5500 mm. Tímto se separátor dávat nemusí pro místnost bude vytvořena celkem jedna velká folie.

Jedna se o absolutně nejčastější příklad větších místností, kde pro dobrou statiku alespoň jedná strana je pod 5500 mm. Pro efektivní logistiku jedna role napínaného stropů jedné konkretní barvy nebo typu má buď 3 x 100 metrů nebo 5 x 100 metrů. To je důvod, proč je zapotřebí, aby alespoň jedna strana byla v rozměrech po 5,5 metrů a teď druhý rozměr už není důležitý.

2. Příklad – vynucené využítí separátoru

V případě situace, kde po obou obvodech bude větší než 5500 mm. na uvedeném příkladu jsou rozměry 6482 a 6685 mm. Tímto se musí použít profil separátor. Na obrázku je znázorněn příklad klasické L – místností, kde bude volba z jaké strany bude separátor použít (separátor – A nebo separátor – B).

Superstropy Napinane Stropy Separator 2 Jpg

3. Příklad – bezpečnostní využítí separátoru v sálech

V bazénových nebo společenských sálech, z důvodu bezpečností a minimalizací rizika se obvyklé dávají separátory po 5 metrech i v místnostech, kde by teoretický šla namontovat i jedná velká folie. V případě poškození folii by se však musela celá znovu sundat a napnout nová. V případě rozkouskování folii na několik kusů by se mohla vyměnit pouze poškozená část, což značně ušetří finance a přípravné práce.

Superstropy Napinane Stropy Separator 3 Jpg
Superstropy Napinane Stropy Separator 4

4. Příklad – šíkmé stropy a střešní kombinace

Separátory jsou nedílnou součástí pro realizací šikmých stropů a to téměř v jakýkoliv kombinací. Složité plochy, jako jsou místností pod střešními krytiny nebo sklepních prostorech se dají krasně a hlavně rychlé vyřešit pří pomocí napínaných stropů. Separátory jsou schopní vytvořit perfektní úhly s rychlým napnutím bez potřeby sádrovat a rovnat šikmé příčky. Všechny šikmé stropy jsou vždy unikátní a v případě realizaci je potřeba, abyste poslali nám, pro pochopení, maximálně podrobné fotky nebo záměr

Superstropy Napinane Stropy Separator 8 1 Jpg
Superstropy Napinane Stropy Separator 9 1

4. Příklad – speciální LED separátory

Další příklad je využití speciálních LED profilu. Hlavní výhodou je unikátní provedení a rozdělení místností v obvodech 7604 x 5362 mm na několik menších stropů dle příkladu, mezi kterých bude svítit LED pásek a přidávat designový efekt. Další LED příklady

Superstropy Napinane Stropy Separator Led Kombinace 2 Jpg
Superstropy Napinane Stropy Separator Led Kombinace 1
Главный Стол Рисунок6 Копия
Главный Стол Рисунок3 Копия
Главный Стол Рисунок2 Копия
Главный Стол Рисунок5 Копия
Příprava místností2023-06-19T16:44:18+00:00

Příprava pokoje před začatkem realizace

Postup úspěšné přípravy pokoje k realizaci napínaných stropů

Montáž napínaných stropů je unikátní v tom, že dokážeme rychlé realizovat práci v místnostech, ve které se nachází nábytek a další ztěžující faktory, které vádí např. sádrokartonovým typům stropů. Avšak musíte brát v úvahu skutečnost, že napínané stropy jsou též stavebními práci. Uskutečňuje se zásah do zdí a stropů, který uvolňuje stavební práh a každá hospodářka svého domu ví jak je občas těžké ho vyčistit z látkových pokrytí. Naše technika s pomocí speciálních vysavačů umožňuje zachycovat většinu tohoto prahu (až do 90 procent) a dalších stavební špíny, ale musíte počítat s tím, že stejně něco spadne na podlahu nebo na nábytek.

Proto uvádíme body, které jsou zapotřebí připravit. Tímto si zaručíte bezúhonnost svých věcí a nábytku před prahem a také šetření našeho i Vašeho času na realizaci. Prosíme Vás prostudovat uvedené body a přípravít se na návštěvu našeho montážního týmu!

Superstropy Priprava Main Picture
Superstropy Zavesy1 Scaled
Superstropy Priprava Obraz1

1. Sundejte prosím všechny závěsy a tyče

Jedná se o základní a velmi důležitý krok, který je potřeba udělat před naších příjezdem. Sundaní závěsu a pomocných tyči vždy potrvá a zaberou hodně času. Také je potřeba dat z pokoje pryč všechny ostatní měkké látkové věcí a obrazy, na které zcela jistě může spadnou stavební práh. Nejsou výjimkou ani knihy, visící hodiny a další věcí, které se mohou oprášit. Dejte také pozor na rosliny v rozích nebo na parapetech. Pří nahřívaní pokoje se mohou udusit.

2. Odmontujte prosím všechny světla

Tento krok vyžaduje technické znalostí, a proto není povinen. V případě, pokud víte jak správně sundavat světla, prosím udělejte to. Pokud ne, tak to odborně uděláme my. Bude zapotřebí sundat nejen světla, ale i stropní digestoře, ventilační trubky a další příslušenství, které se připojuje na strop. V případě rozvětvení světel (původně tam máte jednu a chcete např. 2 bodovky) – prosím připravit kabel 3×1,5. Veškeré elektronické práce uděláme za Vás. V případě realizaci bodovek značně nám ušetříte čas, pokud fixou označíte požadovaná místa přípojení bodovek na nový strop. Připravte prosím také palubky nebo trámy (šířka 2, 4, 6 cm) pro přípojení lustr. Stačí pouze 2-4 metry

Superstropy Priprava Sundani Svetla1
Superstropy Priprava 15

3. Odsuňte nábytek od zdí, pokud to jde

Prosím postarat se o tom, abychom měli volný průchod po obvodu zdí do šířky alespoň 1,5 metrů od zdí. Nejde pouze o nábytek, ale také i o stavební materiál, pokud se jedna o novostavbu. Pro montáž profilů potřebujeme komfort a místo. Některé typy zdí vyžadují větší trpělivost a čím víc místa máme – tím je realizace rychlejší. V případě, pokud jde o nábytek, který nejde odsunout (stěny, skříně), prosím uklidit všechno ze shora a zakrýt tento nábytek dekou nebo malířskou folii. V místech, kde problematický přístup k správné výšce (chodby, schody, bazény nebo nadstandardní výška) prosím obstarat potřebný pomocný materiál, abychom mohli vytvořit správou výšku pro realizaci stropů.

4. Zakryjte nábytek a osobní věcí

Zakryjte prosím dekou nebo malířskou folii veškerý nábytek proti stavebnímu prahu. Menší osobní věcí (knihy, dětské hračky a td.) prosím schovat do nepracovních místností, nebo do krabic. Tím ušetříte spoustu času na čištění Váších věcí a vyhneme se potenciálnímu poškození. Obzvlášť až se budou dělat stropní světla, kde přijde zásah do stropů – vytvoří se velké množství prahu a bude škoda, pokud nějaký práh zasáhne do obrazu nebo menších věcí, kde se dá těžko vyčistit. V případě novostavby prosím pokoj vymalovat až po realizaci stropů.

Superstropy Priprava Pohovka
Superstropy Priprava Krabice
Superstropy Priprava Uklid

5. Po dokončení ukliďte celou místnost

Po dokončení a předání realizaci na podlaze a některých zdí zůstane práh, který je zapotřebí vytřít. Prosíme poradně vyluxovat celou místnost včetně vlažného úklidu. Nově udělané napínané stropy budou jíž čisté, ale v případě, pokud časem se ušpiní (klasická bytová špína), tak se snadno vytře na pár vteřin vlažnými ubrousky bez alkoholu (optimálně kojenecké ubrousky). V případě ušpinění technickými špínou (chemické barvy a další technická špína) prosím přečíst manualy jak čistit měkké gumové povrchy.

Porovnání napínaných stropů s jinými typy2023-06-19T16:38:14+00:00

Porovnání stropů s jinými typy stropních konstrukci

Postup srovnání napínaných, sadrokartonových, kazetových a omitkových stropů

Když vezmeme v úvahu legendární citaci francouzského filozofa, tak nabízí se nám představit Vám lehké porovnání napínaných stropů s hlavními konkurenty a to omítkové stropy, sádrokartonové stropy a kazetové (kancelářské) stropy. Porovnáme tyto stropy v různých kategoriích, kde uvedeme objektivní fakty a zjistíme jaké stropy jsou lepší. V každé kategorii ohodnotíme stropy body od 0 do 100.

Napínané Stropy Napinací Strop Napnuti

1. Napínaný strop

Napínané Stropy Napinací Strop Sadrokarton

2. Sádrokartonový strop

Napínané Stropy Napinací Strop Kazety

3. Kazetový strop

Napínané Stropy Napinací Strop Bila Koncovka Hvezdne Nebe Stukovani

4. Omítkový strop

1. Přípravné práce – (fyzické úkony pro přípravu pokoje ještě před pořízení materiálů a provedení montáží)

Napínaný strop

Pro přípravu pokoje je hlavně potřeba zařídit tak, aby pracovnicí měli přístup ke všem rohům a zdí, protože do zdí se montují lišty. Nábytek, který nepřekáží přístupů do zdí, se vůbec nemusí stěhovat. Pokoj může byt plně kompletován, vymalován, a přitom se pří montáží nepoškodí zdí a nevznikne žádná špína. Stopy se nemusí vůbec vyrovnavat. Místnost musí mít přípojení k elektříně. Hodnotíme to počtem 90 bodů ze 100.

Sádrokartonový strop

Pro přípravu pokoje bude potřeba vyklidit pokoj a překryt podlahu (optimálně ji do sádrokartonu zatím nemontovat) a to z důvodu, že sádrokartonové lišty se montují i na zeď i na strop po celé místností. Stopy se nemusí vyrovnávat, avšak musí byt dostatečně pevné pro udržení váhy sádrokartonových stropů. Místnost musí mít přípojení k elektřině.  Hodnotíme to na 80 bodů ze 100.

Kazetový strop

Pro přípravu je také nutné vyklidit místnost, podobně, jako u sádrokartonů. Stejné podmínky i pro pevnost zdí. Výhodou je, že kazetové stropy se nepráší pří montáží jako sádrokarton, a proto se může montovat v pokoji, kde je připravena podlaha nebo štukované zdí. Místnost musí mít přípojení k elektřině. Hodnotíme to na 85 bodů

Omítkový strop

Pro přípravu je nutné vyklidit místnost. Omítka se musí dělat ve stavu hrubých zdí a podlahy. Je potřeba také připravit zdí a provést elektřinu před omítkou, kde utratíte víc času. Jedinou výhodou je, že v místností nemusí byt elektřina. Hodnocení 50 bodů ze 100.

Napínané Stropy Napinací Strop Bila Koncovka Hvezdne Nebe
Napínaný strop – 90 bodů
Sádrokarton – 80 bodů
Kazetový strop – 85 bodů
Omítka – 50 bodů

2. Nakládaní s materiálem – (nakolik je pohodlně pořídit materiál a dovést ho na místo montáže)

Napínaný strop

Montáž se provádí ve dvou krocích. Měření, kde naší specialisté přijedou k Vám domů a změří všechny stropy dle vzdálenosti a m2. Dále se vyrobí folii pro jednotlivé pokoje a až pak se mohou montovat. A pak montáž. Nakládání s materiálem je velmi pohodlné z důvodu, že je potřeba pouze pár lišt v delce 2,5 m (dle odvodů všech stropů), folii, které se skládají do rozměru 1 m2, topné těleso (500 gramů), plynová bomba (10 kg) a drobné nářadí v celkové váze do 2 kg. Přivést materiál je možné obyčejným autem a skladování materiálu se může v prostoru od 2,5 m2. Pro nákladní stačí i jeden člověk. 95 bodů ze 100.

Sádrokartonový strop

Je potřeba pořídit dodávku pro nákup sádrokartonů (2×1,25 m – 8,5 kg/ks) a lišt v délce 2,5 m (nebo 3 m). Dále nářadí (2 kg) a pomocný materiál na broušení, spárování a bílení. Sádrokartony jsou těžké a je vhodné na dopravu mít alespoň dva lidi pro bez škodné zacházení. Skladování je také problém z důvodu velikostí sádrokartonu a jeho zacházení pří manipulací. 70 bodů ze 100.

Kazetový strop

Je potřeba pořídit dodávku pro nákup lišt (3 m každá) a kazet. Celková váha je lehčí, než u sádrokartonů, ale těžší než u napínaných stropů z důvodu velkého počtů kovových lišt. Pro přepravu je vhodná dodávka. Pro dopravu stačí jeden člověk. Skladovat materiál se může i v komoře, kde se na sebe položí kazety a lišty. 80 ze 100.

Omítkový strop

Nakup materiálu je těžký z důvodu velkého množství omítky (25 nebo 40 kg každá), sítě, lepidla a dalšího materiálu pro omítku. Na dopravu je potřeba dodávku nebo i nákladní vozy pro přepravu většího množství palet omítky (cca 2 tuny každá). Velmi těžké a nepříjemné nakládání s materiálem (míchaní, prášení). Skladování pouze do suchých prostor, kde určitě je potřeba víc místa pro velké množství pytlů a přípravu. Hodnocení 50 bodů ze 100.

Napínané Stropy Napinací Strop Bila Koncovka
Napínaný strop – 95 bodů
Sádrokarton – 70 bodů
Kazetový strop – 80 bodů
Omítka – 50 bodů

3. Doba trvání montážních práci  – (od zahájení přípravných práci do vyvrcholení)

Napínaný strop

Od prvního měření do finalizací všech pracovních úkonů pří nulových objednávkách před Vaším stropem uběhne 3 dny. Optimálně však 10-14 dnů z důvodu velkého množství objednávek pro výrobu folii. Měření trvá do 2 hodin dne velikosti prostorů a počtů místností. Dále výroba 1-3 dny. A montáž s rychlostí 60 m2/den. Příklad: Byt 100 m2 se udělá během 5 dnů, z toho pouze 2 hodiny měření a 1,5 dne práce. Zapotřebí 2 lidi. 95 ze 100.

Sádrokartonový strop

Od měření do finalizací pří každodenní práci uběhne od 10 do 15 dnů. Montáž lišt, pak řezaní sádrokartonů, montáž sádrokartonů, broušení a sádrování a bílení. Rychlost 10-15 m2/den.
Příklad: Byt 100 m2 se udělá během 7 dnů + 2 dny bílení + 1 den úklid každodenní práce. Zapotřebí 2 lidi. 80 ze 100.

Kazetový strop

Tento strop je montuje s rychlostí 20 m2/den pří každodenní práci. Největší podíl na stavbě je montáž lišt a pak zpravidla během pár dní se instalují kazety. Příklad prostor 100 m2 se udělá během 5 dnů. Zapotřebí 2 lidi. 90 ze 100.

Omítkový strop

Tento strop s rychlostí 2-5 m2 je nejdelší ze všech a to z důvodu nanesení několik vrstev omítky. Musí se počítat s velkým prášením a stavebním odpadem. Místnost se musí ventilovat. Zapotřebí minimálně 2 lidi, kde jeden připravuje omítku a druhy nahazuje. Příklad: Byt 100 m2 se udělá za 20 dnů + 2 dny na bílení a 1 den na úklid. 30 ze 100.

Napínané Stropy Napinací Strop Bila Koncovka
Napínaný strop – 95 bodů
Sádrokarton – 80 bodů
Kazetový strop – 90 bodů
Omítka – 30 bodů

4. Poškození stopů (prosakování, fyzické poškození, protipožární bezpečnost)

Napínaný strop

V případě prosakování se neničí zdí ani strop. Folie udrží do 100 litrů vody bez poškození. Opatrně sundáte světlo a přes vznikly prostup se vyžene voda pří pomoci kýblů. Dále se strop znovu nahřeje a vrátí svůj původní vzhled. Doporučujeme, aby opravu provedli naší specialisté. Doba trvání opravy – 1 den. Fyzický strop poškodíte pouze použitím ostrých předmětů (nůžky, nože a td.). Strop má certifikát na protipožární bezpečnost. Nehoří a v případě požáru nad Vaším bytem, propustí oheň do místností v průběhu 30 minut. Stop ohrání Váš nábytek a Vaší bezpečí. 70 ze 100.

Sádrokartonový strop

V případě prosakování se zničí i zdí i samotný strop. Musí se buď vyměnit nebo provést štuk a bílení. Doba trvání opravy – minimálně 2 dny (záleží na škodě). Fyzický strop se nedá poškodit. Nebojí se ostrých předmětů. Má však nevýhodu v prosakování vůči špině. Těžko se čistí. Protipožární sádrokarton má certifikát na protipožární bezpečnost (30 minut nehořlavosti). Strop neochrání Vaš nábytek. 60 ze 100

Kazetový strop

Podobné účinky jako u sádrokartonu. Avšak lehčí oprava (do 2 dnů). 30 minut nehořlavosti, ale také neochrání Váš nábytek. 65 ze 100

Omítkový strop

Strop je velmi citlivý na prosakování a fyzické ničení ze shora. Opravovat se musí zase v prázdném prostoru, na rozdíl od kazetových stropů a napínaných stropů. Větší náklady. Tento strop neochrání Váš nábytek. 50 ze 100

Napínané Stropy Napinací Strop Voda
Napínaný strop – 70 bodů
Sádrokarton – 60 bodů
Kazetový strop – 65 bodů
Omítka – 50 bodů

5. Cena montáže (přípravné práce, materiál, doprava, montáž)

Napínaný strop

Cena montáže je u nás stanovena na 490,- Kč/m2 za matný strop a 495,- Kč/m2 včetně DPH za veškerou práci (měření, výroba a montáž) doprava je u nás za 8 Kč/km (počítá se také zpáteční doprava pří velkých vzdálenostech). Jedna se o nejlevnější cenu montáže napínaných stropů s České Republice. Nabízíme perfektní možnosti dopravy až k Vám domů, ať bydlíte kdekoliv! Vypočítejte naší nabídku u svého stropu. 95 ze 100.

Sádrokartonový strop

Pří optimálních výpočtech cena za m2 se stanovuje na 720,- Kč bez bílení a dopravy. S bílením a dopravou může dosahovat i 800-850 Kč/m2. 60 ze 100

Kazetový strop

Cena za m2 se stavuje na 500,- Kč bez dopravy. 85 ze 100

Omítkový strop

Přibližná cena včetně přípravných práci a dopravy palet – 350- 500 Kč/m2. 90 ze 100

Napínané Stropy Napinací Strop
Napínaný strop – 95 bodů
Sádrokarton – 60 bodů
Kazetový strop – 85 bodů
Omítka – 90 bodů

6. Možnost stylizování stropu (design a styl)

Napínaný strop

Největší výhoda tohoto typu stropů. Dá se vytvořit jakýkoliv nápad, ať už se jedna o klasické lesklé barvy, nebo kombinací několika barev a osvětlení. Perfektní řešení pro ty, komu záleží na stylu a krase svého domova! 100 ze 100.

Sádrokartonový strop

Sádrokarton je závislý na kvalitě vymalování barvou. Za výhody můžeme považovat osvětlení, které se lehce montuje a vytváří krasu. Pří dobré spolupráce s napínanými stropy se dá vytvořit luxusní řešení. 80 ze 100

Kazetový strop

Bohužel nejhorší v tomto porovnání. Je závislý na svém kancelářském stylu a nemůže byt používán v obytných místnostech. Je možnost volby různých druhů kazet, které vytvoří potřebný styl. 60 ze 100.

Omítkový strop

Strop, podobně jako sádrokarton, závisí na kvalitě vymalování. Také velmi těžko se kombinuje osvětlení, protože se musí znovu vybourat a provést. Avšak tento typ stropu se dá použit kdekoliv, tak že 70 ze 100.

Napínané Stropy Napinací Strop
Napínaný strop – 100 bodů
Sádrokartonový strop – 80 bodů
Kazetový strop – 60 bodů
Omítka – 70 bodů
O kolík se může snížit strop2023-06-22T16:15:23+00:00