...

FAQ Page

FAQ Page2023-06-19T11:55:09+00:00
Vymalovaní Před nebo Po realizací?2024-04-23T09:33:53+00:00

Vymalovaní místností

Obecná definice

Důležitým bodem pro řádnou realizací je problematika vymalovali místností. Pří montáží se dělají vrty do zdí a typ zdí má velký vliv na ušpinění zdí. S použitím vysavačů se většina špíny zachytí, avšak pří čerstvých vymalovaných zdí musíte vzít v úvahu, že menší špína na zeď je pravděpodobná.

Proto Superstropy doporučují provést finální vymalovaní vždy PO realizací napínaných stropů. Například pokud jste chtěli vymalovat na 2x – proveďte 1x nátěr a druhy po naší realizací. Vpravo na obrázku můžete vidět vzorovou místnost po realizací napínaných stropů před finálních nátěrem.

Superstorpy Matovy Bily Stropy Vymalovani Napinane Stropy 1 Scaled
Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Menší špína na zdí po realizací

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Menší špína na zdí po realizací

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Menší špína na zdí po realizací

Vrtání do keramické dlažby2024-04-19T13:35:21+00:00

Vrtání do keramické dlažby

Obecná definice

Napínané stropy v koupelnách je jedno z nejefektivnějších řešení ve stavbě, protože uvedené stropy jsou vodě odolné z dobrým izolačních efektem. V moderní době se obklady dávají až ke zdí, což vytváří situaci, kde montážní firma musí, kvůli montáží lištám, provrtat obklady a to každých cca 15-20 cm.

Základní obklady se v podstatě neřeší, protože se dají krásně provrtat nejen korunkou, ale dokonce i obyčejným vrtákem. Problémem jsou keramické obklady, které se dnes montují častěji, než obyčejné obklady. Superstropy nabízí dvě řešení uvedené problematiky, pokud se jedna o chycení lišt do zdí.

Superstropy Napinane Stropy Obklad Vrtani Do Obkladu 8 Scaled

Provrtání obkladů diamantovou korunkou

Uvedený způsob se používá pří nemožností nebo neochotě nadstavit nad obkladem sádrokarton. Uvedený způsob zabírá víc času na provrtání a hlavně větší náklady na diamantové korunky, kde jedna korunka pří řádném zacházením, vydrží cca 3-4 bm obvodu zdí. V případě větších koupelen zákazníkovi mohou vzniknout také další náklady na vícepráci provrtání, kde jeden vrt zabírá cca 2-5 minut pří 6 dírek na 1 bm. Níže uvedené fotografie ukazují postup montáže hliníkových lišt pří provrtání obkladů

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Provrtání obkladů

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Vsunutí hmoždinek

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Montáž profilu

Nastavení profilů nad obklady

Lepší možností montáže profilů je nastavit profil nad obklad, kde nad obklad se přidá sádrokarton nebo jiný materiál, který vertikálně vyrovná profil s obkladem. Uvedený způsob zbavuje montážní firmu provrtávat obklad a zvyšuje výšku stropu. Jedna se o lepší a rychlejší způsob montáže stropů, který Superstropy doporučuje všem zákazníkům, které řeší keramické obklady ve svých koupelnách.

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Umištění profilů, který je vždy pod obkladem

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Není možné profil vyrovnat, pokud na zdí není opora

Napínané Stropy Superstropy Speciální Snížení Izolace

Nastavení sádrokartonu pro vyrovnání s obkladem

Separátory2024-04-19T10:51:06+00:00

Separátory pro napínané stropy

Separátory neboli Rozdělovací profily jsou hliníkové ALU profily v rozměrech 55 x 19,5 x 2000 mm s hlavním využíti pro spojení dvou nebo více PVC napínaných folii. Jedna se o velmi důležitého pomocníka pro montáž napínaných stropů, protože musíme vzít v úvahu, že napínané pohledy jsou v rolích zpravidla ve dvou šířkách a to bud: 3,5 běžných metrů nebo 5 metrů. Používají se buď Vynuceně/bezpečnostně v místnostech, které jsou po obou stran delší jak 5,5 metrů nebo Speciálně pro rozkouskování napínaných folii na menší díly pro vytvoření například šikmých stropů nebo designové efekty (folie jiných barev, nebo kombinací obyčejných stropů a fotostropů). Celkem jsou 3 hlavní typy designových separátorů

Napinane Pohledy Stropy Separator Rozdelovaci Profil Superstropy 1

Základní separátor

Jedna o klasické, rychlé a nejlevnější řešení. Po montáží Vám vznikne spára cca o 5 mm

 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 01
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 02
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 03
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Zakladni 04

Led separátor

Led separátor Vám umožní vytvořit krásnou svíticí linii po celé straně, čímž předá stylový design

 • Главный Стол Рисунок6 Копия
 • Главный Стол Рисунок3 Копия
 • Главный Стол Рисунок2 Копия
 • Главный Стол Рисунок5 Копия

Slott separátor

Moderní možnost nových technologii, kde vznikne spára 50 mm, s možností montáže různých elementů.

 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 01
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 03
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 04
 • Separator Napinane Stropy Superstropy Slott 02
Napinane Stropy Superstropy Separator 5
Napinane Stropy Superstropy Separator 7
Napinane Stropy Superstropy Separator 6
Superstropy Napinane Stropy Separator 1 Jpg

1. Příklad – separátor se využívat nebude

V tomto případě vidíme místnost, kde jedna strana má 7794 mm a je delší, než 5500 mm (5,5 metrů). Druhá strana má vzdálenost 4421 mm, což splňuje podmínku 5500 mm. Tímto se separátor dávat nemusí pro místnost bude vytvořena celkem jedna velká folie.

Jedna se o absolutně nejčastější příklad větších místností, kde pro dobrou statiku alespoň jedná strana je pod 5500 mm. Pro efektivní logistiku jedna role napínaného stropů jedné konkretní barvy nebo typu má buď 3 x 100 metrů nebo 5 x 100 metrů. To je důvod, proč je zapotřebí, aby alespoň jedna strana byla v rozměrech po 5,5 metrů a teď druhý rozměr už není důležitý.

2. Příklad – vynucené využítí separátoru

V případě situace, kde po obou obvodech bude větší než 5500 mm. na uvedeném příkladu jsou rozměry 6482 a 6685 mm. Tímto se musí použít profil separátor. Na obrázku je znázorněn příklad klasické L – místností, kde bude volba z jaké strany bude separátor použít (separátor – A nebo separátor – B).

Superstropy Napinane Stropy Separator 2 Jpg

3. Příklad – bezpečnostní využítí separátoru v sálech

V bazénových nebo společenských sálech, z důvodu bezpečností a minimalizací rizika se obvyklé dávají separátory po 5 metrech i v místnostech, kde by teoretický šla namontovat i jedná velká folie. V případě poškození folii by se však musela celá znovu sundat a napnout nová. V případě rozkouskování folii na několik kusů by se mohla vyměnit pouze poškozená část, což značně ušetří finance a přípravné práce.

Superstropy Napinane Stropy Separator 3 Jpg
Superstropy Napinane Stropy Separator 4

4. Příklad – šíkmé stropy a střešní kombinace

Separátory jsou nedílnou součástí pro realizací šikmých stropů a to téměř v jakýkoliv kombinací. Složité plochy, jako jsou místností pod střešními krytiny nebo sklepních prostorech se dají krasně a hlavně rychlé vyřešit pří pomocí napínaných stropů. Separátory jsou schopní vytvořit perfektní úhly s rychlým napnutím bez potřeby sádrovat a rovnat šikmé příčky. Všechny šikmé stropy jsou vždy unikátní a v případě realizaci je potřeba, abyste poslali nám, pro pochopení, maximálně podrobné fotky nebo záměr

Superstropy Napinane Stropy Separator 8 1 Jpg
Superstropy Napinane Stropy Separator 9 1

4. Příklad – speciální LED separátory

Další příklad je využití speciálních LED profilu. Hlavní výhodou je unikátní provedení a rozdělení místností v obvodech 7604 x 5362 mm na několik menších stropů dle příkladu, mezi kterých bude svítit LED pásek a přidávat designový efekt. Další LED příklady